Lekfull och vibrerande anal-leksak med fjärrkontroll för äventyrliga men samtidigt diskreta stunder på egen hand eller ihop med någon du tycker om.
Pärlformad där toppen är lätt avsmalnande och de efterföljande pärlorna successivt blir större ju längre ner man kommer längs med skaftet på leksaken. Den är tillverkad av silkeslent silikon som känns så där skönt mot huden och gör den följsam för bästa känsla. I botten är den försedd med en rejäl och ankarformad bas för härliga lekar där man inte behöver oroa sig för säkerheten. Utöver den medföljande fjärrkontrollen så kan man manövrera leksaken med hjälp av knappen i botten. Håll in i ca 3 sekunder för att starta och sen kan du med ett enkelt knapptryck bläddra dig igenom alternativen. Den är försedd med 3 vibrationshastigheter och 6 olika vibrationsmönster som du kan utforska och njuta av i din egen takt.
Uppladdningsbar med magnetladdning vilket ihop med materialet gör att leksaken gärna följer med dig ner i badet eller andra våta äventyr, och dessutom är väldigt lätt att rengöra. 1,5 timmes laddning ger ungefär 1 timmes lek. Tänk dock på att själva fjärrkontrollen drivs av ett CR2032 batteri som följer med. Kontrollen har en räckvidd på ungefär 10 meter, så ni kan utöva leken på både nära och långt avstånd.
Som med alla anala lekar ska man vara generös med glidet, och eftersom leksaken är i silikon så lirar den bäst med vattenbaserat glidmedel och vi rekommenderar storsäljaren Liquid silk. I och med att den är vattentät så förenklar det även rengöringen. Skölj den med ljummet vatten och gärna mild tvål. Sprayas därefter med en rengöringsspray avsedd för sexleksaker, t.ex. Pjur Toy Clean Spray.
Total längd: 18 cm
Införbar längd: 16 cm
Diameter: 3,5 cm
Material: Silikon och ABS
Uppladdningsbar