Pjur WOMAN AQUA 100 ml – Återfuktande glidmedel för känslig hud
Ge din hud lite extra omtanke med pjur WOMAN AQUA 100 ml, ett exklusivt vattenbaserat glidmedel som är särskilt utvecklat för kvinnors känsliga hud. Den mjuka och vårdande formulan kombinerar fantastisk glidförmåga med återfuktande egenskaper och lämnar huden härligt len och behaglig.
Pjur WOMAN AQUA är ett utmärkt val för dig som vill ha ett skonsamt glidmedel som inte bara minskar friktionen utan även hjälper torr hud att kännas mjukare och mer återfuktad. Perfekt för både intima stunder och när huden behöver lite extra omsorg.
Utvecklat för kvinnors känsliga hud
Det som gör pjur WOMAN AQUA speciellt är att formulan har utvecklats med hänsyn till kvinnors känsliga hud och intimområdets behov.
Glidmedlet har återfuktande och vårdande egenskaper som hjälper torr och ansträngd hud att kännas mjukare och mer behaglig. Det kan användas både i intimområdet och på andra delar av kroppen där huden behöver extra fukt och omsorg.
Den pH-balanserade formulan är framtagen för att vara skonsam mot huden och ge en behaglig känsla vid användning.
Fantastiskt glid utan klibbig känsla
Pjur WOMAN AQUA erbjuder intensiv och behaglig glidförmåga som hjälper till att minska friktionen och öka komforten vid sex.
Den vattenbaserade konsistensen känns mjuk och följsam mot huden utan att lämna någon klibbig hinna efter sig. Istället får huden en len och återfuktad känsla.
Det gör glidmedlet särskilt intressant för dig som upplever vaginal torrhet eller helt enkelt vill ha ett vattenbaserat glidmedel med extra vårdande egenskaper.
Perfekt för sexleksaker och intima stunder
Eftersom pjur WOMAN AQUA är vattenbaserat passar det utmärkt tillsammans med sexleksaker av olika material, inklusive silikon.
Glidmedlet är även kompatibelt med kondomer och kan användas både tillsammans med en partner och vid njutning på egen hand.
Formulan är fri från parfym och tillsatta smakämnen och har en neutral smak. Efter användning är glidmedlet enkelt att tvätta bort med vatten.
Pjur WOMAN AQUA 100 ml är ett perfekt val för dig som söker ett vattenbaserat glidmedel med både fantastisk glidförmåga och extra omtanke om känslig hud. Den återfuktande, pH-balanserade formulan ger en mjuk och behaglig känsla utan att klibba – för skönare och mer njutningsfulla intima stunder.
Specifikationer
Volym: 100 ml
Typ: Vattenbaserat glidmedel
Utvecklat för: Kvinnors känsliga hud
Kvalitet: Premiumformula
Glideffekt: Intensiv, mjuk och behaglig
Konsistens: Len och inte klibbig
Egenskaper: Återfuktande och vårdande
Hudkänsla: Lämnar huden mjuk och återfuktadFormula: pH-balanserad
Användning: Sex, sexleksaker och återfuktning av huden
Lämpligt vid: Vaginal torrhet och behov av minskad friktion
Kondomkompatibelt: Ja
Kompatibilitet: Passar sexleksaker, även av silikon
Parfymfritt: Ja
Smak: Neutral, utan tillsatta smakämnen
Rengöring: Enkel att tvätta bort med vatten